Ana sayfa  Annelik  Elsanatları  Haberler  Magazin Dünya  Magazin Türkiye       

Moda  Ressamlar  Seramik  Tiyatro Sinema  Yazılar  Yemekler 

 

Sponsor bağlantılar
ev babeti tasarımı
A. Selcen Kan
Ayşe Selcen Atılgan Kan
Merhaba öncelikle yeni dünyama hoş geldiniz. Evet burası benim dünyam ve umuyorum ki bu dünya ilginizi çekecek ve tekrar geleceksiniz. Ben kim miyim? Eğitim sektöründe ana okulu öğretmeni olarak çalışan, ev, mutfak, geri dönüşüm gibi konulara ilgi duyan, el sanatları üzerine çalışmalar yapan, evli, mutlu, çocuklu bir kadınım. Aaaa bu arada bahçe işleri de hobilerim arasında. Nerede mi yaşıyorum? Ankara'da ikamet ediyorum. Benim hobi dünyama ve sanat hayatıma yaptığınız yolculuktan hoşnut olmanız umuduyla.
Selcen
El Sanatları ana sayfa

Keçeden çilek yapalım - Taç ve çilek küpe nasıl yapılır

Ayşe Selcen Atılgan Kan, Hayata Dair Kadınlar Kulübü, Ankara, 2013

Ayşe Selcen Atılgan Kan el sanatları geri dönüşüm ev babeti nasıl yapılırMerhabalaaar,

Biliyorsunuz, artık keçe hayatımızın büyük bir kısmında yer alıyor. Ben keçeyle ilk çalıştığımda çocuklarım için bir şeyler yapmak istedim. Özellikle keçeden oyuncaklarının olmasını çok istedim. Çünkü artık oyuncaklarda plastik ve sentetik o kadar fazla ki en azından oyuncağın yapıldığı malzemeyi bilmek insanı rahatlatıyor. Keçeden yapılan oyuncakların büyük bir kısmı da oldukça pahalıya satılıyor .Bu yüzden, kızıma evcilik köşesinde yiyecek olarak kullanması için başladığım, ama sonunda taç ve küpe olan ÇiLEK yapım aşamalarıyla aşağıda :))

1. aşama 2. aşama
Öncelikle, çilek için yarım daire şeklinde, yaprağı içinde, uçları zigzaglı bir kalıp hazırlayıp keçeyle bunu kesiyoruz. Ben, çileğin üzerine iğne oyası yapar gibi dikiş iğnesine ipliği dolayarak oluşturduğum çekirdekler yaptım. Sizler kırık boncuklar ya da istediğinize bağlı olarak farklı tekniklerle yapabilirsiniz.
Ayşe Selcen Atılgan Kan el sanatları geri dönüşüm ev babeti nasıl yapılır Ayşe Selcen Atılgan Kan el sanatları geri dönüşüm ev babeti nasıl yapılır
3. aşama Sonuç
Yarım daireyi düz kenarından dikerek birleştiriyoruz, içini pamuk ya da elyafla dolduruyoruz ve üst kısmını büzdürerek topluyoruz. İşte bu da bitmiş hali:) Ben taç üstünde ve küpe olarak değerlendirdim.Sizler de istediğiniz şekilde yapabilirsiniz.

Ayşe Selcen Atılgan Kan el sanatları geri dönüşüm ev babeti nasıl yapılır

Ayşe Selcen Atılgan Kan el sanatları geri dönüşüm ev babeti nasıl yapılır

Şimdilik hoşçakalın...

A. Selcen Kan

Copyright: Her hakkı saklıdır

Blogum Hakkımda


Facebook sayfam


Google Plus sayfam


e-mail gönder


deliisibunlar[at]gmail[.]comGenel editör: Belgin Elçioğlu| Mail: belgininvictus1968[at]gmail.com

Creative Commons Lisansı
Ev Babetini kendin yap - Babet yapımı by Hayata Dair .org is licensed under a Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported License.
Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır http://elsanatlari.hayata-dair.com/11.html.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://hayata-dair.com/kadinlarklubu/ adresinde mevcut olabilir.

 

Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.com[at]gmail.com  |  gizlilik politikası